Zakynthos – Plaża miejska

Jeżeli mielibyście chęć spędzić trochę czasu poza turystycznym kurortem, serdecznie polecam tą niezbyt czystą, za to swojską plaże i dzień wśród Greków. 

Plaża miejska w Zakynthos zaczyna się zaraz na północ od portu i zatoczki w stolicy wyspy. Jest wąska, ale ciągnie się aż do wyjazdu z miasta, zaraz przy drodze.

Plaży nikt nie oczyszcza z wyrzucanych przez morze glonów, a podczas najcieplejszych dni, czuć tutaj charakterystyczny zapach rozkładających się niedaleko śmieci. Zejście do wody, w zależności od miejsca jest raczej mało przewidywalne i po kilku krokach możesz zanurzyć się po piersi.

Woda sama w sobie jest stosunkowo czysta dzięki kamieniom, dlatego też dobrze jest mieć ze sobą buty do wody, albo przynajmniej zwykłe sandały których nie żal będzie zamoczyć.

Nawet w szczycie sezonu, turystów jest tutaj jak kot napłakał. Spotkacie tu głównie Greków, Włochów, pojedynczych obcokrajowców. Czas spędzany na tej plaży przypomina raczej piknikowanie niż plażowanie uprawienie przez turystów.

Mało jest tu leżaków czy barów, w sumie to może kilka miejsc. Grecy przychodzą tu z własnymi rozkładanymi krzesłami, rozkładają się na kocach, mają swoje parasole, przenośne lodówki, czasami grillują, czasami jedzą kanapki.

Plaża ta, przez długi czas była jednym z moich ulubionych miejsc, jako że w przeciwieństwie do innych, dzięki temu że jest tutaj dużo swobody, można plażować i  kąpać się z psiakiem.

Także jeżeli mielibyście chęć spędzić część dnia poza turystycznym kurortem, serdecznie polecam plaże miejską w Zakynthos.

Jeżeli macie jakieś uwagi czy pytania, piszcie w komentarzach już teraz 😉

Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz