Roxa Beach – Chill na Zakynthos

Porto Roxa czy Roxa Beach, zwał jak zwał, jest niezwykle klimatyczną miejcówką usytuowaną na zachodnim wybrzeżu wyspy Zakynthos. Do plaży, odbić możecie w wioseczce Agios Leon.

Miejsce idealnie nadaje się na dzień odpoczynku i relaksu. Najlepiej przyjechać tu już w godzinach porannych, greckich porannych, tj. np. 10, wybrać sobie najlepsza miejscówke w cieniu, wziąć książkę do poczytania, słuchawki do swojej ulubionej play listy, zamówić fredo i w cieniu, słodko sobie leniuchować już do wieczora, robiąc przerwy to na kąpiel, drzemkę czy grillowaną rybę. Chill.

Grilled fish
20180731_173700
20180710_160133

Roxa Beach to jedno z moich ukochanych  miejsc na wyspie – punkt obowiązkowy gdzie podczas dni wolnych od pracy zabierałam rodzinę czy przyjaciół odwiedzających nas. Woda jest tu krystalicznie czysta, dzięki temu że „plaża” sama w sobie jest skalista. W związku z czym, dobrze jest mieć ze sobą buty do wody – albo przynajmniej sandały, których nie szkoda będzie zamoczyć w słonym morzu.

Warto też zachować ostrożność wchodząc do wody. Bywa iż po kilku spokojnych krokach zupełnie traci się podłoże spod nóg, więc jeżeli wybieralibyście się tam z dziećmi, dobrze jest wziąć ze sobą jakieś motylki czy inne pompowane koła.

Tutaj też natraficie na „naturalne jacuzzi”. Wydrążone w skałach baseniki, w których możecie po prostu posiedzieć, a pociechy się popluskać. Są też wyznaczone miejsca dla odważnych, którzy z metra, lub kilku wysokości chcieliby poskakać do wody.

Znajduje się tutaj kilka beach barów. Zazwyczaj wystarczy kupić coś w barze aby móc korzystać z leżaków czy łóżek i wifi, aczkolwiek w szczycie sezonu tj. czerwiec, lipiec, sierpien, opłaty pobiera się dodatkowo już za sam leżak.

A jakie greckie 🇬🇷 miejscówki na chill idelny Wy polecacie?? ☀

Jeżeli macie jakieś uwagi, pytania czy komemtarze – piszcie, tymczasem pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz