Podróżowanie jest pasją, którą wspólnie dzielimy, a blog przedłużeniem każdego wyjazdu. Serdecznie zapraszamy do poznawania świata razem z nami.
facebook instagramyoutube

Punkt widokowy Bohali – Zakynthos

Miejscem obowiązkowym, gdzie zabieram każdego z rodziny, czy znajomych odwiedzających nas na wyspie Zakynthos jest punkt widokowy Bohali. Prezentuje się on prześlicznie nie tylko o każdej porze dnia, ale przy każdej pogodzie też. Z tego miejsca urokliwe zdjęcia robią się same i wyjdą jak „do ramki włóż”.

A co widzimy z tego miejsca? W oddali, po drugiej stronie morza, nieśmiało wyłania się półwysep Peloponez, z widocznym wzniesieniem. Jest to miejscowość Kastro, której nazwa pochodzi od zamku usytuowanego na jej szczycie.

Zaraz na wprost, widać turystyczną miejscowość Argassi, usutuowaną zaraz niedaleko stolicy wyspy. Spacerek z Zakynthos do Argassi zajmuje około 20-25min, a przejeżdżajac samochodem, bardzo często słyszę w aucie „A to jesteśmy już gdzies indziej? To nie Zakynthos? Kiedy się skończyło?”.

Zaraz powyżej widać drugi, najwyższy szczyt wyspy – Skopos 492m.n.p.m., gdzie znajduje się XVw. kościółek prawosławny. Trase do niego najlepiej pokonać skuterem lub jeszcze lepiej kładem (trasa dla tego jest idealna).

Nieco bardziej na prawo widać Zatokę Laganas, zaraz obok której znajduje się lotnisko. Podziwiając zatokę z punktu Bohali, po lewej widać turystyczny kurort Kalamaki, nieco bardziej na prawo Laganas.

W oddali wyłania się też wyspa Marathonissi, zwana też wyspą żłówią, jako że kształtem przypomina właśnie Caretta Caretta.

Bohali, to dobre miejsce do rozpoczęcia całodniowego zwiedzania wyspy. Dobry punkt na poranne Frappe.

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Super miejsce. Byłem i widziałem a do tego żeglowałem. Świetnie było.

 2. Odpowiedz

  Piękne miejsce na wypoczynek. Wielu moich znajomych odwiedziło już Zakynthos i byli bardzo zadowoleni.

   • Alicja, 22 stycznia 2019, 21:43
   • Autor

   Odpowiedz

   Zgadza się, myślę że każdy, w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach coś dla siebie tutaj znajdzie i Zakynthos opuści z poczuciem zadowolenia 🙂
   A Ty się nie wybierasz odwiedzić te miejsce??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.