Djerba w 1 dzień

Jeżeli nie jesteście zwolennikami zorganizowanych wycieczek fakultatywnych, możecie wynająć auto i odkryć wyspę we własnym zakresie. Mimo iż Djerba jest największą wyspą w południowej części basenu Morza Śródziemnego – 1 dzień na jej poznanie wystarczy.

Lista proponowanych miejsc jest raczej większa niż na jeden dzień, ale niech każdy sam sobie wybierze na co chce poświęcić czas. Proponowałabym kilka z nich, aby uniknąć sytuacji „zrobić zdjęcie i dalej”, ale na spokojnie, tak aby poczuć unikalny klimat każdego z nich.

Wiadomo, czym więcej czasu na to poświęcicie (np. 2-3 dni), tym więcej poznacie… Jednak znakomita większość moich gości przyjeżdżała na tydzień, a 1 dzień to tyle, ile zazwyczaj chcieli spędzić poza hotelem. Co zobaczyć i gdzie by tu w okolicy pojechać?

Punkty podane są od samego południa wyspy, przecinając ją przez jej środkową część, przejazd na północ, następnie wschodnie jej wybrzeże, kończąc prawie że w punkcie rozpoczęcia.

Linia brzegowa Djerby wynosi około 125km, jednak turystyka rozwinęła się głównie na wschodzie wyspy, jako że jej zachodnia część jest w dużej mierze skalista i ciężko dostępna.

 

1. Grobla łącząca wyspę z kontynentem

2. Guellali więcej tutaj

Muzeum Sztuki i Tradycji

 

3. Djerbahood więcej tutaj

Setki murali w małej tunezyjskiej wiosce

 

4. Al-Ghriba

Synagoga żydowska

(zdjęcie pobrane ze strony, tu ponownie nie mam swoich zdjęć www.lepetitjournal.com)

 

5. Houmt Souk

Stolica wyspy

 

6. Chich Khan

Arabska kawiarnia

 

7. Midoun

Niekoniecznie turystycznie

 

8. Djerba Explore

Farma Krokodyli

 

9. Opuszczone Hotele 

Znajdują się na południe od hotelu RIU Palm Azur, przy tej samej drodze

 

10. Go Active!

Kitesurfing, quady, jazda konna lub wielbłądy

 

O każdym z tych miejsc postaram się wkrótce napisać nieco więcej, ale jeżeli macie jakieś pytania, uwagi czy komentarze – proszę piszcie je już teraz!

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Jedna myśl na temat “Djerba w 1 dzień

Dodaj komentarz