Podróżowanie jest pasją, którą wspólnie dzielimy, a blog przedłużeniem każdego wyjazdu. Serdecznie zapraszamy do poznawania świata razem z nami.
facebook instagramyoutube

„Czerwony Dom” w Exo Hora – Zakynthos

Exo Hora – Jak już pojawia się w przewodnikach, czytamy o najstarszym drzewie oliwnym na wyspie Zakynthos znajdującym się własnie tam. Moim zdaniem, w tej wiosce są trzy punkty zasługujące na Waszą uwagę. 

Znajdujące się tam drzewo oliwne liczy sobie ponad 2 tys. lat. Wow. 2000 lat. To tak jakby pamiętało jeszcze czasy Chrystusa, co więcej owocuje do dnia dzisiejszego. Warto obejść je wokół. Jego korzeń prezentuje się okazale również z drugiej strony.


Aczkolwiek, do Exo Hory najczęściej zajeżdżam z myślą o zaopatrzeniu się we dwa lokalne wyroby. Mają tu przepyszne nalewki, ulubiona różana. Smak tej różanej nalewki uzupełnia też skórka pomarańczy i cynamon. Fantastyczna. Pasuje na chłodne, polskie wieczory. Dobrym pomysłem na prezent mogą być też mydełka oliwne. Osobiście uwielbiam te z dodatkami szczególnie ze skórka z pomarańczy na przykład. Robi troche za peeling. W Polsce, jak już mam mydło (nie wiem jak u Was), ale u mnie w łazience potrafi się ono walać miesiącami! Te naturalne, oliwkowe kupione tutaj, zużywam w przeciągu 2-3tyg. i nie używam już żadnego balsamu po kąpieli, tak nawilżone pozostaje ciało.


W Exo Hora zawsze rzucam też okiem na „Czerwony Dom”. Wydaje się być niezamieszkały, jako że okna są zasłonięte, ale widać to jakieś rozwieszone pranie czy rower w ogródku, także jakiś ruch jest. Zresztą, to nie ważne, domek sam w sobie zawsze przykuwa moją uwagę i ślicznie wychodzi na fotografiach.

2 komentarze

  1. Odpowiedz

    Bardzo ciekawe miejsce. Oby tak dalej 🙂

  2. Odpowiedz

    Bardzo ciekawy post i piękne zdjęcia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.