Podróżowanie jest pasją, którą wspólnie dzielimy, a blog przedłużeniem każdego wyjazdu. Serdecznie zapraszamy do poznawania świata razem z nami.
facebook instagramyoutube

Autostopem przez Peloponez do Turcji #1

Podróż autostopem przez odrobinę Grecji, bardziej po Turcji, a na Gruzji kończąc, była dla nas ogromną przygodą. Cała wyprawa zajęła nam miesiąc. Odcinek #1 opowiada o pierwszych dniach, czyli o tym jak dotarliśmy do pierwszej tureckiej miejscowości na trasie – Cesme, znajdującej się u wybrzeży morza Egejskiego. 

Po ostatnim pół roku spędzonym na greckiej ziemi, naszym celem było wydostać się z niej jak najszybciej. Chcieliśmy w jeden dzień dotrzeć do Pireusu, skąd wieczorem odpływał wieczorny prom na wyspę Chios. Wyruszając około godziny 14 mieliśmy tylko kilka godzin by zdążyć na statek. Udało się, dzięki uprzejmości trzech kierowców złapanych na trasie. Noc spędziliśmy już na pokładzie statku. Piotrula na miejsce spoczynku wybrał karimatę. Ja – wieczny zmarźluch, użyłam ręczników jako kołdry. W ten sposób doczekaliśmy 5 rano, kiedy to zawinęliśmy do portu. Po kilku godzinach postoju na wyspie wsiedliśmy na kolejny prom, tym razem do Cesme. I tak, po niespełna dobie, przekroczyliśmy granicę i znaleźliśmy się po tureckiej stronie morza.

Wystarczy tej narracji do filmiku. Po prostu. Kliknijcie w odcinek #1!

 

 

PO WIĘCEJ BIEŻĄCYCH POSTÓW I KRÓTKICH RELACJI ZAPRASZAMY TU: Poznaję Świat na Facebook
ALBO TU Poznaję Świat na Instagram
ALBO NA NASZ KANAŁ Poznaję Świat na YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.