Argassi – turystyczne Zakynthos

Argassi to nieduża mieścinka (około 600-700 mieszkańców), żyjąca głównie z turystyki, położona około 25min spacerkiem na południe od stolicy wyspy Zakynthos.

Podobnie jak pozostałe turystyczne wioseczki wyspy, poza sezonem świeci pustkami, jest tu cicho, spokojnie, a turkusowe morze pięknie kontrastuje z nieco wyszarzałą okolicą.

Plaże tutaj są wąskie, a zejścia do wody pojedyncze i w wybranych miejscach jedynie.  To jednak nie stanowi problemu dzięki bardzo dobrze wkomponowanym beach barom.

Moim ulubionym jest Skyfall. Bar (mają tu Bubble Gum Drink ), przekąski, basen i leżaki do dyspozycji na trawce, a zaraz za, możliwość ochłodzenia się w morzu. Dobrze jest mieć ze sobą też buty do wody. Jeżeli takich nie macie, proponuje po prostu sandały, jakieś których nie szkoda zamoczyć w słonej wodzie.

Więcej o plażach na Zakynthos top 15

Zaraz za Argassi znajduje sie drugi, najwyzszy szczyt wyspy Skopos – 492m.n.p.m. Przy nim znajduje sie pochodzacy z polowy XV w. kosciolek prawoslawny. I jest to jedyny na wyspie, w ktorym ikonostat jest z marmuru, wszystkie inne kosciolki na Zakynthos maja ikonostaty z drewna.

20180916_160808
20180916_160339
20180916_161013

Droga do niego prowadząca jest już atrakcją samą w sobie. Ze wzniesień rozciąga się widok na stolice Zakynthos, wschodnie wybrzeże wyspy, aż po pólwysep Vassilikos na południu.

Z kolei z samego szczytu zobaczycie kawałek zatoki Laganas i znajdująca się na nim wyspę Pelouzo. Wlasciciel nie czerpie z niej zadnych finansowych korzysci z uwagi na żłówie morskie Carreta Carreta.

Niektórzy ambitni turyści na szczyt Skopos wspinają się krętą drogą – my wolimy skuter. Właśnie, o ile Argassi spokojnie przejdziecie wzdłuż i wszerz, o tyle okolice myślę że najlepiej odkrywać poruszając się skuterkiem (chyba że jesteście fanem marszów przełajowych ‍🏃‍♀️🧘‍♂️), a wypożyczalni oferujących je w przystępnych cenach z ulicy jest cała masa.

W przeciwieństwie do np. imprezowego Laganas, Argassi raczej nastawione jest na rodziny z dziećmi. Do Waszej dyspozycji jest tu mini pole golfowe, a hotele pełne są animatorów zajmujących się Waszymi pociechami jak np. popularny wśród gości z Polski, hotel Captain’s.

Jeżeli natomiast chcielibyście się nieco wyrwać z tego turystycznego kurortu, klimatycznym miejscem jest nadmorska kawiarnia znajdująca się w połowie drogi w stronę stolicy, zaraz pod koniec drogi prowadzącej wzdłuż wybrzeża – Fuego de mar.

received_225010478362795
received_1939933746308695

Sporadycznie natrafi się tu na jakiegoś turystę, a jak już, to najszybciej z Włoch. Niestety z tego miejsca nie mam ładnych i wyraźnych zdjęć, zatem wierzcie mi na słowo lub sprawdźcie tu: na tripadvisorze.

Jeżeli macie jakieś uwagi czy pytania, proszę piszcie w komentarzach już teraz 🤓

Pozdrawiam serdecznie ❤

2 myśli na temat “Argassi – turystyczne Zakynthos

Dodaj komentarz