Podróżowanie jest pasją, którą wspólnie dzielimy, a blog przedłużeniem każdego wyjazdu. Serdecznie zapraszamy do poznawania świata razem z nami.
facebook instagramyoutube

7 aplikacji niezbędnych w podróży

 1. Maps.Me – można by powiedzieć, że jest to odpowiednik znanego google maps, tyle że nie wymagający połączenia z Internetem. Mapy są darmowe, w miarę dokładne i podobnie jak w google, możesz wyszukiwać hotele, restauracje lub inne użyteczne obiekty. Duże ułatwienie i w naszym przypadku podstawa każdej podróży, bo przecież nie wszędzie możemy być online. 
 2. iPolak – aplikacja MSZ i niezbędnik zarówno w trakcie wyjazdu, jak i przed nim, na etapie planowania. Wszystkie państwa świata poukładane są alfabetycznie. Po kliknięciu na dany kraj, znajdziecie odpowiedzi na podstawowe pytania: zasady wjazdu i pobytu, czy potrzebuje wizy, jak ją wyrobić, ile dni mogę spędzić w danym kraju, czy muszę się ubezpieczyć, czym przemieszczać się po kraju, waluta, obyczaje, święta państwowe, bieżące ostrzeżenia dla podróżujących i inne przydatne informacje.
  ipolak
  ipolak iran
 3. Skyscanner.pl – wyszukiwarka biletów lotniczych. Nie zawsze jest ona najtańszym źródłem zakupu, ale da Ci ogólne rozeznanie, choćby tego jakie nieznane Tobie linie lotnicze, obsługują dane trasy. Dobrze jest następnie wejść bezpośrednio na stronę przewoźnika, nóż widelec dostanie się miejsce w niższej cenie? Skyscanner jest jednak zdecydowanie „punktem wyjścia”.
 4. Couchsurfing – jest to aplikacja dzięki której możesz zaproponować komuś darmowy nocleg u siebie w domu, albo skorzystać z czyjejś darmowej gościny w trakcie swojej podróży. Co prawda wiele kont jest nieaktywnych, założonych w przypływie popularności aplikacji, ale po przefiltrowaniu, rzeczywiście można dotrzeć do ludzi którzy przyjmą Cie u siebie z otwartymi ramionami. Najlepiej działa w większych miastach, gdzie jest dużo użytkowników. Trzeba być przygotowanym, że na naszych dwadzieścia próśb o nocleg, tylko jedna zostanie zaakceptowana.
 5. Booking.com – lub hostelworld.com, w pierwszej wyszukasz głównie hotele, a w drugiej (nie zawsze) tańsze hostele. Jednak w przeciwieństwie do hostelworld.com, booking.com ma nieporównywalnie większą baze noclegową z którą współpracuje i jest aktualizowany na bieżąco. Dodatkowym atutem jest dodana jakiś czas temu funkcja „Zobacz na mapie”, dzięki czemu możesz porównać ceny hoteli w danej dzielnicy. Przez booking.com można rezerwować noclegi, ale może posłużyć też do rozeznania się w danym mieście np. w którą jego część się kierować, aby znaleźć tani nocleg.
 6. Sygic Travel – aplikacja która zorganizuje zwiedzanie za Ciebie. Po wpisaniu nazwy miasta, wybierasz ile godzin czy dni na to poświęcisz, skąd ruszasz, czy samochodem czy pieszo, czy interesuje Cie historia/zabytki, kuchnia i jedzenie, a może zakupy i dyskoteki? Im więcej opcji wybierzesz, tym bardziej dopasowany plan wycieczki otrzymasz. Co w nim się znajdzie? Mapa, trasa, interesujące miejsca, informacje o nich. Nic tylko podążyć za gotowym i spersonalizowanym planem. Duża oszczędność czasu.
  sygic travel
  sygictravel
 7. Uber/Ola/Grab – każda z tych aplikacji służy do zamówienia kierowcy, który zawiezie Ciebie w wyznaczone miejsce. Ogromne ułatwienie w podróżach. W nowym miejscu, nie znając lokalnych cen i tras, praktycznie jesteśmy skazani na wydawanie większych kwot jeżeli decydujemy się na taksówki (w szczególności w takich krajach jak Indie czy Filipiny). Wyżej wymienione aplikacje, za pomocą GPS ustalą najkrótszą/najszybszą trase przejazdu oraz jej cenę, dzięki czemu taryfiarz nie będzie Cie woził nie wiadomo gdzie, nabijając na licznik wyższą kwotę. Ta jest z góry ustalona i możesz wybrać czy płacisz gotówką, czy przelewem.

 

Znasz inne aplikacje przydatne w podróży?

Podziel się swoimi wskazówkami w komentarzu poniżej, czekamy na pomysły 🙂

 

Po więcej bieżących postów i krótkich notatek zapraszamy tu: Poznaję Świat na Facebook
Albo tu: Poznaję Świat na Instagram
Albo na nasz kanał: Poznaję Świat na YouTube

 1. Odpowiedz

  U mnie w trasie najlepiej się sprawdza Janosik. Jestem z niego bardzo zadowolony. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł, szczególnie jak wyjeżdza się gdzieś daleko. Pozdrawiam

  • Janek z Rudego, 16 stycznia 2018, 11:23

  Odpowiedz

  Nie ma Google Maps? Serio? No chyba że to jest tak oczywiste, że nie warto wpisywać 😉
  Dodałbym „Przelicznik Walut”

   • Alicja, 20 stycznia 2018, 09:44
   • Autor

   Odpowiedz

   Prawdę mówiąc, mimo iż lubie google maps, tutaj zastąpiłam je maps.me ale to tylko dlatego iż pracuje w trybie offline. A to duża przewaga nad potrzebującym internetu google maps.
   Co do przelicznika walut, nigdy nie ściągałam takiej apki ale myśle że byłaby przydatna! Dzieki
   Pozdrawiam

  • Justyna, 14 listopada 2017, 10:22

  Odpowiedz

  Świetny i pomocny artykuł!! Polecamy sklep http://www.na-szczyt.pl, gdzie znajdziecie wiele produktów przydatnych w podróży i nie tylko. Pozdrawiamy

   • Alicja, 14 listopada 2017, 14:47
   • Autor

   Odpowiedz

   Justyna, właśnie sprawdzamy wspomniany sklep. Prawdę mówiąc nie znaliśmy go wcześniej. a powinniśmy byli 😉

 2. Odpowiedz

  Dla mnie dwie najważniejsze aplikacje w trasie to Google Maps i Yanosik (choć ostatnio testuję również Rysiek) i bez tych dwóch app’ek nigdzie się nie ruszam 😉

   • Alicja, 7 listopada 2017, 17:00
   • Autor

   Odpowiedz

   No tak, Yanosik! Też dobra apka 🙂 Ryska nie kojarzę, ale przy okazji też przetestuje, dzieki

 3. Odpowiedz

  Z bookingu i skyscannera korzystam bardzo często, ale nie miałam pojęcia o istnieniu pozycji nr 2 i nr 6, a wydają się być super! Bardzo przydatny post, dziękuję! 🙂

   • Alicja, 7 listopada 2017, 17:01
   • Autor

   Odpowiedz

   Dzięki za miłe słowo 🙂 A nr 2 może wydać się niepozorny, ale rzeczywiście ułatwia sprawe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.